SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İlgili başlığı tıklayarak ayrıntılı bilgi edininiz.

Eve teslimat hizmetiniz var mı?
Adrese teslimat hizmetimiz vardır. Aracımızın yanaşabildiği kadar bina önüne kadar getirip aracımızdan etlerinizi teslim ediyoruz.
Bayramda, kurbanınız kesildikten sonra belirttiğiniz tarihte belirttiğiniz adrese teslimat yapılmaktadır ya da kurbanınızı kesim yerinden kendiniz teslim alabilirsiniz.
Bilgileriniz 2048 bit SSL ile korunmaktadır. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.
Canlı hayvan ağırlığının yüzde 55'i olarak hesaplanır.
Deri ve kelleyi yardım kuruluşu, dernek ve köy camisine sizin adınıza bağışta bulunuyoruz. Hisse sahibine deri ve kelle teslimatı yapılmıyor.
Beklerken, hoşça zaman geçirebilmeniz için her sene olduğu gibi ikramlarımız olmaktadır.
Hayvanlarımızın hepsi kapalı besi olarak yetiştirilmektedir.
Kapalı besi yetiştirilen hayvanlarımız kendi mahsulümüz olan doğal yemlerle (mısır silajı, yonca, saman) ve en kaliteli euro besi yemiyle (C.P. Yem) beslenmektedir.
Kesim sonrası oluşan hayvanlarınatıkları konteynırda depolanıp belediyenin gösterdiği yere götürülüp imhası sağlanmaktadır.
Kurban Bayramı ve öncesinde hayvan satış yerlerine yönelik alınması gereken önlemler kapsamında; hayvan satış alanının etrafı sınırlandırılarak, insan kalabalığını önlemek için hayvan ve insanların giriş-çıkışına uygun kontrollü kapılar oluşturulacak. Hayvan satış yerleri içinde uygun yönlendirmeler yapılacak. Hayvan satış alanında 8 metrekareye bir kişi (müşteri ve satıcı beraber) olacak şekilde kontrollü insan girişi sağlanacak. Müşterilerin, hayvan satış alanlarında uzun süre kalmamaları için uyarılar yapılacak. Hayvan satış alanı içerisinde ulaşılabilir yerlerde el yıkamak için lavabolar oluşturulacak. Müşteri ile el teması (tokalaşma) yapılmayacak, satış alanlarında maske takılacak. Maske nemlendikçe ya da kirlendikçe yeni bir maske ile değiştirilmesi sağlanacak. Yeni maske takmadan önce ve sonra el antiseptiği kullanılacak. Kesim yapılacak yerler önceden planlanlanarak, standartları kontrol edilecek ve yetkilendirilecek. Hayvan kesim yerleri bulunmayan ilçe veya yerleşim birimlerinde yetkililer standartlara uygun mobil hayvan kesim yerleri oluşturacak. Hayvan kesim yerleri önünde kalabalık oluşumunu önlemek için kesimler randevu ile yapılacak. Kasaplar; su geçirmeyen önlük, maske, eldiven, su geçirmez çizme kullanacak.
Öncelikle bekleme olmaması ve topluluktan kaçınılması için randevu sistemi ile kesim yapıyoruz. Kesim yerinde uzun süre beklememeniz için kesime yaklaşık yarım saat kala tarafınıza bilgilendirme yapılıp eti almanız için haberdar ediyoruz.
Kurbanınızı ihtiyaç sahiplerine bağışladığınızda şahıs olarak ihtiyacı olan kimselere ulaştırıyoruz. Vakıf ve dernek bağışları için kurumlarla bizzat iletişim kurabilirsiniz.